Pin It

My Opera to portal społecznościowy zrzeszający użytkowników przeglądarki Opera. Oczywiście zarejestrować się może każdy i każdy będzie mile widziany, ale używając Opery mamy dostęp do kilku interesujących funkcji (synchronizacja zakładek, ustawień i notatek czy Opera Unite).

Rejestrując się na My Opera otrzymujesz dostęp do następujących usług:
1 GB miejsca
2 500 000 użytkowników
polska wersja językowa
Opera Link
Opera Unite
własny blog
własny album zdjęć
nielimitowany rozmiar zdjęć
grupy użytkowników
fora dyskusyjne
opcje prywatności
skórki, które można dowolnie modyfikować
wersja dla telefonów komórkowych
Wszystko oczywiście jest darmowe. Dodatkowo nie znajdziecie tu reklam. Aby utworzyć swój profil i uzyskać dostęp do wszystkich usług Opery wejdź na stronę http://my.opera.com/community/signup/ operamy01 Zanim zaczniesz korzystać ze swojej strony, musisz aktywować konto. Pod adres e-mail podany podczas rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail zawierający specjalny link, który możesz kliknąć, aby aktywować konto. Aby korzystać z konta na My Opera, musisz je aktywować w ciągu 7 dni od rejestracji oraz po każdorazowej zmianie adresu e-mail. Jeśli nie dotarł do ciebie e-mail aktywacyjny, możesz poprosić o jego ponowne wysłanie. Aby zalogować się na swoje konto wejdź na stronę http://my.opera.com/community/ U góry strony znajdziesz link Zaloguj. Wciśnij go i podaj dane użytkownika, które podałeś podczas rejestracji. Po zalogowaniu się ujrzysz stronę swojego profilu. Adres Twojej strony ma postać http://my.opera.com/nazwa_użytkownika. Posłużę się przykładem i profilem http://my.opera.com/arcymonek/ Na górze strony znajdziesz menu
  operamy02
 • Logo - klikając na nie, przeniesiesz się na stronę główną profilu
 • Moja strona - rozwijalne menu ułatwiające dostęp do ustawień twojego profilu.
 • Opera - rozwijalne menu, ułatwiające dostęp do usług Opera Link
 • Odebrane - ilość nowych prywatnych wiadomości, których jesteś adresatem
 • Wyloguj się - wylogowanie z profilu
Dostępne usługi na stronie Twojego profilu:
 • Blog operamy03 Podaj tytuł bloga, ilość wyświetlanych wpisów, domyślny dostęp do bloga (publiczny, prywatny i tylko dla Przyjaciół). Możesz także zezwolić na komentowanie Twoich wpisów, także przez anonimowych gości. Określ też język bloga - ułatwi to jego odszukanie. Po zaakceptowaniu ustawień zostaniesz przeniesiony do edytora, gdzie możesz napisać swój pierwszy wpis na blogu.
 • Zdjęcia operamy04 Możesz tutaj utworzyć nowy album z opcjami podobnymi jak w przypadku bloga. Każdy z albumów, które utworzysz może mieć indywidualne ustawienia. Po zaakceptowaniu ustawień zostaniesz przeniesiony do formularza dodawania zdjęć do Twojego nowego albumu operamy05 Najpierw skorzystaj z przycisku i odnajdź na dysku swoje zdjęcia. Możesz zaznaczyć kilka jednocześnie. Po ich wskazaniu wciśnij przycisk pojawią się na liście. Aby przesłać pliki do albumu wciśnij przycisk Wyślij pliki. Rozpocznie się przesyłanie plików do albumu. W zależności od ilości i rozmiarze plików może to potrwać dłuższą chwilę. Po zakończeniu przesyłania zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie możesz edytować nazwy i opisy zdjęć, posortować zdjęcia, zmienić ustawienia albumu. Pamiętaj, że jeśli coś tutaj zmienisz musisz zaakceptować zmiany klikając przycisk Zapisz zmiany, który znajdziesz na dole strony, po lewej. Możesz jednocześnie wysłać do 100 zdjęć. Dopuszczalne rozszerzenia plików ze zdjęciami: .jpg .png oraz .gif
 • Ulubione operamy09 Przeglądając serwis My Opera z pewnością trafisz na zdjęcia, blogi i inne elementy, które ci się spodobają. Możesz dodawać takie treści do ulubionych kliknąć przycisk Do ulubionych, aby dodać wybrany element do swojej listy. Najczęściej dodawane do ulubionych zdjęcia, blogi i osoby są promowane na stronach społeczności.
 • Unite - wyświetlane są tutaj usługi Unite, z których korzysta właściciel profilu. Więcej o usłudze Unite przeczytasz tutaj.
 • Znajomi - lista Twoich znajomych. operamy07 Możesz zaprosić nowych (za pomocą e-mail), edytować i usuwać znajomych z listy. Każdy profil, który odwiedzisz ma przycisk pozwalający dodać nowego znajomego do listy.
 • Info - strona użytkownika operamy08 Możemy tutaj edytować swój profil i ustawienia konta. Będą tutaj wyświetlane informacje, które podamy podczas edycji swojego profilu, a także nasze zdjęcie profilowe oraz przynależność do grup.
Ustawienia swojego profilu zmienisz klikając w górnym menu na Moja strona → Konto Na koniec kilka przydatnych linków: Pomoc - http://my.opera.com/community/help/ Warunki użytkowania - http://my.opera.com/community/terms-of-service/ Blog My Opera - http://my.opera.com/community/blog/ API dla My Opera - http://my.opera.com/community/api/