Pin It

Opera-logo
Opera spełnia nie tylko rolę przeglądarki. Zapoznaj się z jej możliwościami. Publikuję tutaj wszystkie instrukcje, faq i inne pomocne materiały. Jeśli znalazłaś/eś jakiś błąd, zgłoś go proszę do mnie, poprawię go niezwłocznie.

Pobierz najnowszą wersję
Oficjalna strona Opery
Społeczność My Opera Community
Opera Link
Polska Planeta Opery

Wszystkie instrukcje i poradniki są licencjonowane na podstawie CC 2.5.

Wolno:
– kopiować,
– rozpowszechniać,
– odtwarzać,
– wykonywać utwór
Na następujących warunkach:
– uznanie autorstwa. Utwór należy oznaczyć – umieść, proszę, link do mojej strony arcy.net lub podpisz tekst „Autor: Arkadiusz Polak”.
– użycie niekomercyjne. Nie wolno używać tego utworu do celów komercyjnych.
– bez utworów zależnych. Nie wolno zmieniać, przekształcać ani tworzyć nowych dzieł na podstawie tego utworu.

Szczegółowe informacje o licencji dostępne są na stronie prawa-autorskie.

 • kopia zapasowa profilu Opery
  gdy zachodzi potrzeba skopiowania naszych danych z przeglądarki w bezpieczne miejsce. Kopie zapasowe, reinstalacje systemu czy przeglądarki. Gdzie wtedy szukać naszych danych?
 • my opera
  My Opera to portal społecznościowy zrzeszający użytkowników przeglądarki Opera. Oczywiście zarejestrować się może każdy i każdy będzie mile widziany, ale używając Opery mamy dostęp do kilku interesujących funkcji (synchronizacja zakładek, ustawień i notatek czy Opera Unite).
 • opera link
  Opera Link to darmowa usługa, która przenosi Twoje dane pomiędzy komputerem, a urządzeniami mobilnymi. Polega to w skrócie na synchronizacji pomiędzy takimi urządzeniami, tak, aby nasze dane były wszędzie dostępne. Przy pierwszym użyciu Opera Link synchronizuje dane w przeglądarce Opera do serwera online. Wszelkie zmiany dokonane w przeglądarce są automatycznie odnotowane na tym serwerze. Po zalogowaniu do Opera Link z innej przeglądarki Opera, wszystkie dane z serwera są ściągane i aktualizowane. Jeśli usuniesz zakładkę z drugiej przeglądarki Opera, zakładki będą automatycznie usuwane z serwera online, podobnie jak na każdej innej kopii Opery, w której uruchomisz synchronizację.
 • tryb pełnoekranowy
  Bardzo wygodną opcją w przeglądarkach jest tryb pełnoekranowy. Pozwala na usunięcie wszelkich zbędnych pasków i menu, a większą cześć ekrany zajmuje sama strona internetowa. Wyświetlana jest tylko zawartość strony co nie zawsze jest wygodne. Wszystkie paski zostają usunięte co utrudnia nieco nawigację jeśli korzystamy z kilku kart. Jest jednak sposób aby zmienić nieco zachowanie trybu pełnoekranowego w taki sposób, aby wyświetlał wybrane przez nas paski.
 • java scripts users
  JavaScript użytkownika to narzędzia w postaci skryptów, które rozszerzają funkcje i możliwości przeglądarki. Dzięki skryptom można także rozszerzyć funkcje Opery, modyfikować treść stron lub zastępować je własną zawartością.
 • speed dial – szybkie wybieranie
  Opera 9.x oferuje tzw. Speed Dial czyli stronę, na której znajdziemy okienka z miniaturami stron internetowych, które najczęściej używamy. Artykuł opisuje możliwości i konfigurację.
 • automatyczne sprawdzanie pisowni
  W najnowszej wersji Opery oznaczonej numerem 10 pojawiło się automatyczne sprawdzanie pisowni, podobne do tego w Firefoksie. Artykuł opisuje sposób instalacji polskiego słownika.
 • pasek wyszukiwarek
  Pasek wyszukiwarek to taka konfiguracja paska osobistego aby wyświetlał małe okienka tekstowe umożliwiające szybkie wyszukiwanie. Artykuł opisuje sposób tworzenia i zarządzania wyszukiwarkami.
 • opera unite – usługa nieaktywna
  Nowa usługa Opera Unite pozwala na bezproblemową wymianę zdjęć, muzyki, plików i notatek. Wszystkie Twoje zdjęcia, muzykę, pliki, notatki, strony możesz udostępniać swoim znajomym nigdzie ich nie wysyłając! Wszystko spokojnie leży na Twoim dysku. Podajesz jedynie adres widoczny w danej usłudze Unite i musisz mieć uruchomioną Operę.
 • opera widgets – usługa nieaktywna
  Programy rozszerzające funkcje Opery, a mogące działeć bez włączonej przeglądarki.
 • newsy ze świata Opery
  Wpisy o nowych wersjach testowych Opery oraz nowości związane z przeglądarką można śledzić w kategorii http://www.arcy.net/category/opera/. Są one także dostępne w portalu Polska Planeta Opery.