Pin It

Jak donosi HTC Polska dostępna jest pierwsza część aktualizacji dla HTC Hero. Update dla systemu Android do wersji 2.1 podzielony jest na dwie części. Pierwsza paczka przygotowuje telefon do aktualizacji systemu i poprawia odtwarzacz YouTube, który domyślnie zainstalowany jest w telefonie.

I właśnie ta paczka została umieszczona w systemie aktualizacji i dostępna jest on-air. Waży ok. 4,5 MB i zalecane jest korzystanie z Wi-Fi do pobrania. Można się spodziewać, że druga paczka będzie znacznie większa. Jeśli ktoś nie ma dużych limitów transferu u swojego operatora to niechaj uważa. Aktualizację można przesunąć w czasie - wystarczy zaznaczyć Przypomnij mi później gdy wyświetlony zostanie monit o updacie.

Premiera na 30 czerwca, ale lekko kombinując można pobrać ją już teraz.

Wystarczy zmienić datę telefonu na 30 czerwca i godzinę na 17. Następnie trzeba wyłączyć i włączyć ponownie telefon. Po chwili zgłosi się aktualizacja - zostanie wyświetlony monit z prośbą o zgodę na pobranie paczki. Przeczytacie też krótki opis co przynosi aktualizacja i jaki ma rozmiar. Telefon ściąga paczkę i wyświetla ponowny monit z prośbą o zgodę na przeprowadzenie procesu aktualizacji. Następuje restart telefonu, wyświetla się pasek postępu aktualizacji. Telefon uruchamia się ponownie i już - gotowe. Cały proces trwa około 5 minut.

Proszę pamiętać o naładowanej baterii tego smoka...

Zmieniła się aplikacja do odtwarzania filmów YouTube. I dobrze, bo wolałem korzystać ze strony internetowej i wbudowanej przeglądarki niż korzystać z poprzedniej wersji aplikacji. W Menu ustawienia Informacje o telefonie pojawiła się nowa pozycja - Aktualizacje oprogramowania systemowego. Można tam ręcznie sprawdzić czy druga część aktualizacji jest już dostępna. SPOILER Nie jest ;) Cóż można by powiedzieć - nareszcie. Jak już pierwsza paczka poszła to żywię nadzieję, że tym razem HTC dotrzyma słowa i zaktualizuje system. A swoją drogą to firmie trochę chyba wstyd. Niby update jest ale trzeba czekać do 30 czerwca. Taka aktualizacja "po cichu" - no bo czym tu się chwalić jak zaraz wytkną półroczną obsuwę albo błędy w komunikacji z klientami, że tak to ładnie nazwę ;)

Ech, nie poszło Wam z Bohaterem drogie HTC ;)