Pin It
Telefony z systemem Android wyposażone w moduł GPS oferują bardzo przydatną i ciekawą funkcję - namierzanie położenia telefonu. Bardzo przydatne w przypadku kradzieży bądź zagubienia telefonu, ale także w sytuacji gdy przykryliśmy nasz telefon warstwą ubrań i nie wiemy gdzie go położyliśmy :) Jak to działa? Wysyłamy na nasz telefon SMS z wcześniej ustawioną komendą. W zależności od tego co wyślemy telefon zareaguje na dwa sposoby. Albo zacznie dzwonić (nawet wtedy gdy wyłączyliśmy dźwięk) albo odeśle nam SMS ze współrzędnymi geograficznymi telefonu. Aby na żądanie lokalizować telefon musimy spełnić dwa podstawowe warunki:
  • włączyć moduł GPS w telefonie. Program nie ma możliwości włączenia tego modułu samoczynnie, gdy to potrzebne. Oczywiście telefon musi być w zasięgu satelity aby mógł się namierzyć.
  • ściągnąć z rynku aplikację Where`s My Droid.
Program po uruchomieniu to w zasadzie jedynie opcje wymagające konfiguracji. Podstawą działania jest podanie dwóch komend, dzięki którym zmusimy telefon do wydawania sygnałów dźwiękowych lub wysłania danych nawigacyjnych. Efekt działania tej aplikacji świetnie przedstawia niniejszy film. Aplikacja ta to absolutny niezbędnik dla posiadaczy telefonów z Androidem. Jest bezpłatna i działa także na systemie w wersji 1.5