Pin It
Przygotowujemy wersję 1.12.7. Ponieważ zrodziły się wątpliwości co do zabezpieczeń obecnej wersji przytoczę wpis rozwiewający te obawy: W temacie http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?p=519576 Przemo napisał:
Wersja 1.12.6 nie zawiera żadnych poważnych luk, jeśli by takie były wyszła by na szybko poprawka do 1.12.6! Wersja 1.12.7 jest wydawana tylko po to aby zebrać wiele drobnych błędów i dorobić dodatkowe zabezpieczenia, ponieważ zebrało się tego trochę. Przy okazji będzie tez kilka nowych małych, fajnych i zupełnie nie obciążających dodatków. Będzie kilka poprawek wydajności oraz nowy shoutbox na ajaxie, który znacznie oszczędza transfer w porównaniu z aktualnym shoutboxem i jest łatwiejszy i przyjemniejszy w ożyciu.
Jeśli znasz jakiś błąd w wersji 1.12.6 zgłoś go w temacie http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=89907. Nie podam terminu wydania nowej wersji, niemniej prace postępują. Tymczasem prosimy o testy ajaxowego shoutboxa autorstwa lui754. Jest to shoutbox, specjalnie napisany na potrzeby wersji 1.12.7 phpbb modified by przemo, zostanie domyślnie dołączony do skryptu forum. Dane z shoutboxa do AJAX'u są przesyłane za pomocą JSON, jest to alternatywa dla XML. JSON jest szybszy, prostszy, wydajniejszy od XML. Dzięki temu, zaoszczędzono na transferze oraz przyśpieszono wczytywanie shoutboxa. Przeprowadziliśmy testy obciążeniowo - wydajnościowe, a wersja beta jest dostępna także dla Was. W temacie http://www.przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=92339,start,0 znajdziecie modyfikację do zainstalowania w wersji 1.12.6. Prosimy o testy i uwagi :) Pozdrawiam.