Pin It
Od dnia wczorajszego tj.: 05-01-2009 sygnał TVN24 dla klientów Neostrady nie jest nadawany. Zniknęły wszystkie odnośniki na stronach neostrada.pl, ale 2 dni później na głównej stronie pojawił się taki oto link: tvn24neo Niestety obrazek TVN24 kieruje na główną stronę, starej wersji serwisu. Co gorsza znika i pojawia się losowo. Nie można uruchomić transmisji z poziomu odtwarzaczy wideo, link kierujący wcześniej na stronę z odtwarzaczem kieruje teraz na stronę główną Neostrady. Z nieoficjalnych informacji jakich udało mi się uzyskać wynika, że TVN24 nie będzie już dostępny za darmo dla użytkowników Neostrady. Transmisja została wyłączona i firma nie planuje jej wznowienia. Prawdopodobny powód to brak nowej umowy między ITI a TP S.A. Źródło tych informacji: pracownik TP S.A. / infolinia techniczna Neostrady. Informacja jest nieoficjalna, spółka nie wydała w tej sprawie żadnego komunikatu. Co gorsza pracownicy TP z linii technicznych udzielają sprzecznych informacji. Oficjalne stanowisko TP S.A. Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP:
Rzeczywiście, w styczniu ubiegłego roku TP zaproponowała klientom neostrady bezpłatny dostęp do TVN24 za pośrednictwem serwisu neostrada world. Zainteresowanie tą propozycją jednak systematycznie malało, w związku z czym TP nie zdecydowała się na przedłużenie umowy z nadawcą. Program TVN24 jest szeroko dostępny za pośrednictwem innych nośników, prawdopodobnie dlatego ta forma transmisji nie była wystarczająco atrakcyjna, by zainteresować szersze grono klientów.
Stanowisko firmy udało się uzyskać dopiero po interwencji Dziennika Internautów za co serdecznie DI dziękuję, gdyż moje 3 dniowe próby uzyskania oficjalnej informacji (telefony, maile) nie dały żadnego efektu. A teraz kilka zdań komentarza: Po pierwsze - brzydkie to zachowanie odcinać dostęp do jakiejś usługi nie informując o tym swoich klientów. Trochę chamskie. W dupie mamy klientów, po co ich informować. Jak chcą wiedzieć niech zadzwonią to może im łaskawie powiemy. Nieoficjalnie. Najpierw usuniemy usługę, a potem może coś wytłumaczymy. A może nie, nie tłumaczmy nic nikomu, po prostu wyłączmy i z głowy. Po drugie - nie będę ukrywał, że korzystałem z Neostrady wyłącznie dlatego, że miałem dostęp bezpłatny do transmisji online TVN24. Mogę mieć tańszy internet, akurat nie jestem skazany na Neo. Opłacało mi się korzystać z Neo, bo nie musiałem dodatkowo płacić abonamentu za TVN24. Teraz gdy nie ma telewizji mogę wybrać alternatywnego dostawcę, taniej zapłacę za internet. Więc mózgowcy z TePsy - właśnie straciliście klienta. Po trzecie - bałagan panuje w liniach technicznych nadal. Nie da się zadzwonić do obsługi technicznej Neo z komórki (0800102102), a numeru dla komórek nie ma. Musiałem zadzwonić pod 349393 i tam miła pani przełączyła mnie do techników Neo. Gdy już połączenie się udało kolejny miły pan przełączył mnie gdzieśtam, bo cośtam (powody były dla mnie niezrozumiałe ale co ja się będę kłócił). I tak mnie przełączył, że odezwała się automatyczna sekretarka, która zakomunikowała, że w związku z problemami technicznymi połączenie zostanie przerwane. I że przeprasza. Kpina. Dzwonię drugi raz. Znów na 9393 i przełączenie na 800102102. Tam w końcu jakiś kumaty pracownik, poświęcił 2 minuty i sprawdził co i jak udzielając mi informacji jak wyżej, za co mu serdecznie dziękuję. I dziękuję, że mnie nigdzie nie przełączał... Generalnie jakoś nie będę płakał gdy wkrótce skończy mi się umowa z TP SA. Na pewno nie przedłużę, bo nie lubię jak ktoś zmienia warunki umowy w trakcie jej trwania nie informując mnie o tym. Nikogo nie informując, bo nawet pracownik linii przyznał, że nie ma oficjalnej informacji w tej sprawie. Bałagan, dziwne podejście do klienta, samowolka, brak informacji, a do tego część obsługi, która nie wie jakie usługi oferuje ich firma. Generalnie doczekać się nie mogę kiedy podzielą tego molocha i podniosą jakość komunikacji z klientami, która obecnie jest na poziomie płytek chodnikowych. Tyle tylko, że do tego czasu na pewno jakaś liczba klientów odejdzie do konkurencji. Cóż jakoś to wszystko układa się w zgrabną całość. Skoro nawet pracownicy firmy nie są w stanie udzielić pewnych informacji o działaniach firmy i czynnościach podejmowanych w stosunku do klientów to nie ma się co dziwić, że TP S.A. zasługuje na miano Telekompromitacji oraz molocha na glinianych nogach. A co najgorsze sama sobie te nogi podcina... Puenta - Kabaret Moralnego Niepokoju