Pin It

http://www.tvn24.pl/0,1525643,0,1,wiadomosc.html

ATAK NA PORTAL TVN24.PL

Nasz portal został zaatakowany w czasie ciszy wyborczej przez hakerów. Rozpowszechniają oni informacje z naszej bazy danych, które nie zostały opublikowane w sieci.

Hakerzy złamali kod naszej strony i dotarli do testowych wiadomości. Rozpowszechniają informacje, nad którymi redakcja dopiero pracuje i które nie zostały nawet zatwierdzone do publikacji. Strona testowa służy do pracy redakcyjnej i wpisywane dane mają wypróbować sprawność wszystkich mechanizmów naszej strony w czasie wieczoru wyborczego.

Tak samo jak testowa jest strona na której pracujemy, tak i dane które z niej pochodzą, są tylko testem.

Kuba Sufin

Strona testowa, o której mowa:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Zobaczymy czy to faktycznie testowa strona…

No tak… większość polityków, dziennikarzy i wyborców w kraju i za granicą siedzi jak na szpilkach i czeka na koniec ciszy. Dziennikarze znają już wyniki i w rozmowach w studiu podstawową rzeczą jest pilnowanie tego co się mówi aby ciszy nie złamać… A hakerzy korzystając z zamieszania zaspokoili ciekawość ludu publikując testowe strony.
Troszkę zbyt ostre są przepisy regulujące ciszę wyborczą. Oczywiście lokale gdzie brakło kart (co zresztą samo w sobie jest fenomenem) powinny być otwarte dłużej, ale wyniku wyborów to raczej nie zmieni…
No ale cóż mamy prawo jakie mamy więc czekam…

Podobne artykuły